zdjecie_aktualnosci

Warsztaty Naukowo-Szkoleniowe ALAB laboratoria

 

DIAGNOSTYKA MOLEKULARNA W CHOROBACH ALERGICZNYCH OKIEM PRAKTYKA

 

Szanowni Państwo,

13.04.2019 roku odbyły się warsztaty naukowo szkoleniowe pt.: "DIAGNOSTYKA MOLEKULARNA W CHOROBACH ALERGICZNYCH OKIEM PRAKTYKA". Przygotowaliśmy dużą dawkę wiedzy molekularnej, począwszy od podstaw diagnostyki CRD, poprzez algorytmy dla wybranych źródeł alergenowych z wykorzystaniem metody ImmunoCAP, aż po praktyczną interpretację badania ALEX w oparciu o przypadki kliniczne. Warsztaty zakończyliśmy kompleksowym i interdyscyplinarnym podejściem do problemu nietolerancji węglowodanów.

 

Wykładowcy:

Dr med. Łukasz Błażowski

Dr Łukasz Błażowski kieruje Oddziałem Pediatrii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, jest adiunktem Zakładu Patofizjologii Człowieka Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz starszym asystentem Kliniki Alergologii i Pneumonologii Instytutu Gruźlicy i Chorób OT w Rabce - Zdroju.

 

Mgr inż. Małgorzata Frajberg

Product manager ds. diagnostyki zaburzeń jelitowych w Alab Laboratoria, doktorantka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wydziału Nauk o Żywności. Dietetyk kliniczny  w specjalistycznej przychodni PRIMA w Warszawie, specjalistka  od dietoterapii w gastroenterologii, dermatologii oraz zaburzeń neuroprzekaźników. Obecnie przygotowuje i realizuje międzynarodowe projekty oraz badania kliniczne z zakresu diagnostyki zaburzeń jelitowych.